Nowy numer telefonu

Home / Telefony / Nowy numer telefonu

Nowy numer telefonu dostajemy najczęściej wtedy, kiedy podpisujemy umowę z nowym operatorem i nie zależy nam na tym, by przenieść do nowej sieci numer telefonu, z którego korzystaliśmy do tej pory. Nowy numer telefonu nabywa się też wtedy, kiedy dokupuje się dodatkowy numer, by udostępnić go komuś bliskiemu lub by samemu z niego korzystając.

W jakich sytuacjach kupujemy nowy numer?

Często zdarza się też tak, że ludzie korzystają z telefonów na kartę. Te, jeśli nie korzysta się z nich w odpowiedni sposób i nie doładowuje się ich odpowiednio często, bywają blokowane. Operator wysyła informacje o konieczności zasilenia konta lub przekazania informacji o chęci korzystania z numeru. Jeśli jednak nie zwróci się na nie uwagi, to numer telefonu jest blokowany i traci się zasięg i możliwość wykonywania połączeń. Można podejmować próby reaktywacji takiego numeru, ale często łatwiej jest kupić nowy starter i nowy numer telefonu. Nowe numery telefon kupujemy też wtedy, kiedy stary zostanie nam skradziony lub gdy karta zostanie zniszczona, lub zablokowana. Zapomnienie pinu może taki efekt wywołać.

Nowy numer telefonu czy duplikat karty?

Kiedy ludziom zależy na tym, by nadal mieć ten sam numer telefonu, a ich karta zniszczyła się lub zginęła, często wnioskują o to, by operator zapewnił im duplikat karty. Czasem jest to możliwe, jednak wiąże się z opłatami. Dlatego niekiedy korzystniejszym rozwiązaniem jest po prostu nowy numer telefonu. Wymaga to mniej zachodu i mniej zawracania głowy, a nowy numer telefonu zawsze można przekazać tym osobom, z którymi chcemy zachować kontakt. W takich sytuacjach jednak bardzo ważne jest to, gdzie zapisujemy kontakty. Jeśli zapiszemy je na karcie SIM, to po jej zmianie zostaną utracone. Powinno się zapisać numery w pamięci telefonu lub w zupełnie innym miejscu, by w razie konieczności mieć je do dyspozycji.

Masz już nowy numer telefonu

Jeśli zdecydujemy się na nowy numer telefonu, to poza skopiowaniem wszystkich kontaktów nie powinno się zapomnieć o udostępnieniu nowego numeru telefonu. Informację o tym można wysłać poprzez SMS. Niekiedy na portalach społecznościowych pojawiają się komunikaty, że ktoś zmienił numer telefonu i jeśli ten nowy numer ktoś chce znać, to niech da znać. W taki sam sposób często odzyskuje się utracone kontakty. Jest to jeden z bardziej sprawdzonych sposobów na to, by odzyskać te numery, na których nam zależy. Nowy numer telefonu można też udostępnia, wykonując telefony do znajomych. Czasem może się zdarzyć, że nie odbiorą oni połączenia z numeru, którego nie znają. Wtedy trzeba wesprzeć się SMS-em, który wyjaśni sytuację i dowiedzieć się czyj to numer.

https://worldphonelookup.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *